دسته‌بندی نشده

چسب جوش

چسب جوش
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

***09179681618***

09179681618

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

خرید عمده و تکی

قیمت ارزان و جنس اصلی

?09179681618?

جهت ارتباط با ما و درخواست لیست موجودی و قیمت با این شماره در تماس باشید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

سرکار خـــــــــانم جمشیدی:09179681618

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

چسب جوش

سلام به همه شما دیتا میکاپی های خوب و همیشگی. مشکلات پوستی فراوانی در سرتاسر دنیا مشاهده می‌شود که انسان‌ها را وادار می‌کند به دنبال درمان بگردند. انسان‌ها گاه باهدف دست‌یابی مجدد به‌سلامتی و گاه برای زیبایی درمان‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. یکی از مشکلات پوستی که اغلب مردم دنیا را آزار می‌دهد،‌ جوش یا آکنه است. برای درمان این مشکل پوستی، راه‌های بسیاری وجود دارد. برخی با استفاده از روش‌های درمان خانگی سعی بر رفع جوش‌های خود می‌کنند و برخی دیگر با مراجعه به پزشک. استفاده از چسب جوش هیدروکلوئید نیز بسیار متداول شده است.

چسب جوش چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

چسب های جوش یکی از جذاب ترین محصولات حال حاضر برای جوش های لکه دار است. این باندهای کوچک روی جوش ها چسبانده می شوند تا سریعتر خشک شوند.
سالانه بیش از 50 میلیون نفر آکنه و جوش را تجربه می کنند. آکنه فقط روی افرادی که دوره بلوغ را می گذرانند تاثیر نمی گذارد بلکه بیش از 15 درصد از زنان بالغ، آکنه دچار جوش می شوند (اگرچه سایر بررسی ها این تعداد را بیشترمی دانند -بیش از 50 درصد) .
پاکسازی پوست از جوشها تنها در دستیابی به پوست درخشان نیست. آکنه می تواند بر سلامت روان نیز تاثیر بگذارد. به عنوان مثال یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که 45 درصد از افراد مبتلا به آکنه در مقایسه با 18 درصد دیگر،هراس اجتماعی را تجربه می کنند.

چسب جوش چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

چسب جوش چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

چسب هیدروکلوئید چه تاثیری برای درمان جوش دارد؟

برای جوش و درواقع برای رفع آن مورداستفاده قرار می‌گیرد و به چسب‌ جوش نیز معروف است. اما در اصل این محصول پانسمان جاذب رطوبت است که با جذب مایعات اضافی همچون چرک، روغن و غیره سبب می‌شود که زخم یا زخم‌های فرد بهبود پیدا کند. باوجوداینکه بسیاری از برندهای مراقبت از پوست، نوع خاصی از این چسب‌ها را که مختص رفع جوش هستند، تولید می‌کنند، کاربران از باندهای حاوی هیدروکلوئید نیز برای رافع آکنه‌های پوست خود بهره می‌برند.

جینجر کینگ که یک شیمی‌دان آرایشی است درباره چسب هیدروکلوئید برای جوش این‌چنین می‌گوید:

«در ترکیبات چسب هیدروکلوئید، مواد ژل‌مانندی همچون ژلاتین، پکتین یا کربوکسی‌متیل سلولز را می‌توان یافت همان‌طور که بانداژ از زخم مراقبت می‌کند، این محصول نیز از پوست شما مراقبت می‌نماید. به این منظور می‌بایست آن‌ها را بر روی پوست تمییز و خشک بچسبانید تا یک مهروموم ایجاد کنید. چسب هیدروکلوئید برای جوش به‌منظور بهبودی مرطوب به کار می‌رود و پوس را آب‌رسانی می‌کند. به‌این‌ترتیب، این محصول بدون اینکه پوست را خشک کند، چرک را جذب کرده و بهبودی را به ارمغان می‌آورد.»

فواید استفاده از چسب‌های هیدروکلوئید

دیوی که یک متخصص پوست است بیان می‌کند که چسب‌های هیدروکلوئیدی، آکنه‌های غیر ملتهب تا خفیف را به‌سرعت درمان می‌کنند و استفاده از آن‌ها ساده و راحت است. علاوه بر این ویژگی منحصربه‌فرد آ‌ن‌ها این است که همانند مانعی بین دست و جوش‌ها عمل می‌کند. این به معنای آن است که چسب‌ها اجازه نمی‌دهند که شخص جوش‌های خود را درستکاری کند.

فواید چسب جوش

بر جوشهای سرسفید و چرکی تأثیر سریعتری دارند.

مثل یک پوشش، از کندن آکنه توسط شما جلوگیری می کنند. کندن آکنه می تواند باعث ایجاد زخم شود و همین امر باعث بدتر شدن پوست شما شود.

با جلوگیری از قرار گرفتن آکنه در معرض آفتاب، از التهاب و بدتر شدن جوش جلوگیری می کنند.

چسب هایی که در آن ها فقط از فناوری هیدروکلوئید استفاده شده، به عنوان چسب های غیر دارویی شناخته می شوند.
به اندازه کافی قوی نیستند تا به سطحی که فرد برای بهبودی آکنه نیاز دارد نفوذ کنند. آن ها از یک طرف میکرون های حل شونده – سوزن های بسیار ریز و کوچک -دارند و باید از آن ها برای درمان آکنه کیستی یا ورم کرده استفاده شود. چسب ها می توانند در صورت لزوم به نفوذ مورد نیاز و رساندن مواد فعال به لایه ای عمیق تر از پوست کمک کنند.

اگرچه ممکن است کارآیی چسبها بسته به شخص و عمق ضایعه آکنه متفاوت باشد، اما امتحان کردن آن ضرری ندارد.

کدام چسب‌های هیدروکلوئید از بقیه بهتر هستند؟

دکتر کلارک – لوزر چسب‌های هیدروکلوئيد را درمان موفقی برای جوش‌ها می‌داند. همچنین، او پیشنهاد می‌دهد که بهتر است از چسب‌هایی استفاده کنید که در ترکیبات خود دارای یک ماده فعال باشند. علاوه بر این، تنها در صورتی این چسب‌ها جایگزین درمان‌های سنتی برای آکنه می‌شوند که حاوی ماده‌ای فعال مانند اسید سالسیلیک باشند.

از نمونه‌هایی چسب هیدروکلوئید برای جوش که دارای چنین ماده‌ای در ترکیب خود است می‌توان به Starface Hydro-Star اشاره کرد. این چسب حاوی اسید سالیسیلیک است و 13 دلار قیمت دارد.  ZitSticka از دیگر چسب هیدروکلوئید برای جوش است که با قیمت 29 دلار به فروش می‌رسد و حاوی اسید سالیسیلیک و اسید هیالورونیک است.

چسب جوش

چسب جوش

انواع چسب هیدروکلوئید برای جوش

به‌طورکلی، چسب‌های ازبین‌برنده جوش به سه دسته تقسیم می‌شوند.

 هیدروکلوئیدی ساده

این گروه اغلب درمان‌های بدون نسخه یا غیردارویی هستند که برای رفع جوش‌های خفیف و سطحی استفاده می‌شوند.  همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم چسب هیدروکلوئید برای جوش حاوی موادی ژل‌مانندی است که به اطراف ناحیه‌ای که دچار مشکل شده رطوبت‌رسانی می‌کند. همچنین، این محصول چربی‌ها و چرک اضافی را از جوش‌ها خارج می‌کند.

چسب‌های جوش هیدروکلوئیدی برای درمان جوش‌ها سطحی که آماده بیرون آمدن هستند مفید هستند. چسب عفونتی را که درون جوش گیر افتاده است را از بین می‌برد و با روند طبیعی بهبودی بدن جوش را پاک می‌کند. کسانی که برای بار اول چسب هیدروکلوئید برای جوش استفاده می‌کنند، معمولاً از اینکه وقتی چسب را جدا می‌کنند، چرک دیده می‌شود، تعجب می‌کنند. گویی این چسب جوش را برای شما فشار داده است، بدون اینکه پوست شما صدمه ببیند و ملتهب شود.

 دارویی

این چسب‌ها حاوی موادی هستند که خواص پزشکی ملایمی دارند. این چسب‌ها مناسب جوش‌ها و آکنه‌هایی است که از پوست بیرون زده‌اند. تفاوت این چسب‌ها با چسب هیدروکلوئید برای جوش این است که آن‌ها دارای اسید سالیسیلیک، روغن درخت چای، الکل دناتوره شده، اسید هیالورونیک، نیاسینامید یا دیگر مواد فعال ازاین‌قبیل هستند. این موارد به‌منظور مقابله با باکتری‌ها و التهاب استفاده می‌شود.

لکه‌های کیستی و برآمده برجستگی‌های سخت و دردناکی هستند که در عمق سطح پوست واقع شده‌اند. باتوجه‌به اینکه این برجستگی‌ها به سمت سطح پوست نمی‌آیند، پوست سعی می‌کند عفونت را به‌جای آنکه بیرون براند، دوباره جذب نماید. در چنین مواردی، یک چسب هیدروکلوئید برای جوش حاوی مواد ضدالتهابی، مانند اسید سالیسیلیک یا نیاسینامید، نیاز است تا مستقیماً وارد جوش یا لکه شود و عفونت را درمان کند.

علاوه بر این، توصیه می‌کنیم که هرگز این لکه‌ها کیستی را تحریک نکنید. این کار سبب خشک‌شدن پوست اطراف آن می‌شود. در مواردی  نیز که رنگ پوست شخص تیره‌تر است، ممکن است بر روی پوست او لک‌های تیره یا هایپرپیگمانتاسیون به وجود بیاید. استفاده متوالی و طولانی‌مدت از چسب‌های جوش دارویی نیز ممکن است منجر به تحریک پوست شوند. البته، چسب‌های دارویی کوچک هستند و بعید است که به پوست آسیب برسانند. اگر به آکنه شدید مبتلا هستید بهتر است باحوصله و با ملایمت آکنه خود را درمان کنید.

 میکرونیدلینگ

تفاوت این نوع چسب‌ها با چسب هیدروکلوئید برای جوش این است که این نمونه دارای چندین سوزن کوچک است که از طریق آن‌ها مواد فعال به عمق پوست وارد می‌شود. به‌این‌ترتیب، موارد بیشتری به ناحیه موردنظر می‌رسد و درمان بهتری به ویژه برای درمان جوش زیر پوستی انجام می‌شود.

میکروسوزن‌هایی که در این چسب‌ها به کار رفته‌اند بسیار ریز هستند، بنابراین فرد هیچ دردی را احساس نمی‌کند. بلکه تنها احساس خفیفی از ورود سوزن‌ها به پوست توجه او را به خود جلب می‌کند. هنگامی که ریز سوزن‌ها از سد پوست فراتر می‌روند، آنزیم‌های بدن قسمت‌های بیرونی سوزن را حل می‌کنند. به‌این‌ترتیب، مواد فعال بیشتری قادرند به محل موردنظر برسند و سلول‌های پوست نیز بهتر آن‌ها را جذب می‌کنند.

فواید استفاده از چسب‌های میکرونیدلی

اگر از نوعی چسب هیدروکلوئید برای جوش استفاده کنید که مواد فعال و میکروسوزن داشته باشد، در واقع مواد را مستقیماً به پوست تزریق کرده‌اید. ازاین‌رو، این چسب‌ها تأثیر به سزایی دارند. چسب‌های جوش میکرو نیدلی برای درمان هایپرپیگمانتاسیون سطحی و جوش‌های کور مایل به قرمز که هنوز در مراحل شکل‌گیری زیرپوست هستند، بسیار مؤثر هستند. باوجوداینکه این نمونه چسب‌ها برای انواع پوست خطری را به دنبال ندارد، نباید از چسب‌های میکرونیدلینگ برای جوش‌های فعال یا آکنه‌های کیستی استفاده کرد. در غیر این صورت آن‌ها سبب تحریک یا التهاب می‌شوند.

چسب جوش

چسب جوش

نکات مهم در استفاده از چسب جوش

  • اگر پوست حساسی ندارید بهتر است چسب‌ جوش را تا زمان برطرف‌شدن کامل این عارضه استفاده کنید.
  • اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید با چسب جوشی که روی صورت زده‌اید از منزل بیرون بروید، می‌توانید فقط از مدل چسب جوش شب استفاده کنید تا ترکیبات آن چیزی حدود ۸ ساعت در زمانی که خواب هستید روی جوش باقی بماند.
  • استفاده از چسب جوش از دست کاری جوش توسط فرد جلوگیری می‌کند. به همین دلیل کمک‌گرفتن آن در کنار مصرف بهترین کرم ضد جوش باعث بهبود روند درمان می‌شود.

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

***09179681618***

09179681618

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

خرید عمده و تکی

قیمت ارزان و جنس اصلی

?09179681618?

جهت ارتباط با ما و درخواست لیست موجودی و قیمت با این شماره در تماس باشید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

سرکار خـــــــــانم جمشیدی:09179681618

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *