دسته‌بندی نشده

سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

***09179681618***

09179681618

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

خرید عمده و تکی

قیمت ارزان و جنس اصلی

?09179681618?

جهت ارتباط با ما و درخواست لیست موجودی و قیمت با این شماره در تماس باشید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

سرکار خـــــــــانم جمشیدی:09179681618

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

سرم ویتامین سی

سلام به همه شما دوستدان و همراهان همیشگی سایت دیتا میکاپ. اغلب ویتامین C به صورت کرم و سرم تولید می شود و وقتی این سرم به صورت روزانه استفاده شود، می تواند به روشن شدن پوست های کدر، کاهش اسکارهای آکنه و جوش، یکدست شدن رنگ پوست، آبرسانی به پوست و محافظت از آن در برابر آلودگی ها کمک کند. در این مقاله به شما فواید استفاده از کرم ها و سرم ویتامین سی برای پوست را بیان میکنیم. با ما همراه باشید.

سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی

کرم و سرم ویتامین C چیست و شامل چه چیزی می شود؟

ویتامین ث یک ویتامین بسیار مفید برای سلامت عمومی بدن و پوست و مو می باشد که مصرف آن بصورت روزانه (خوراکی وموضعی) بسیار توصیه می گردد. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است. آنتی اکسیدان ها میتوانند باعث تولید کلاژن در پوست شوند و از اثر منفی اشعه های خورشید و رادیکالهای آزاد مخرب کرم و سرمهای ویتامین سی، جزء محصولات مراقبتی پوست محسوب می شوند و اغلب به صورت مایع یا ژل رقیق تولید شده و به صورت موضعی بر روی پوست صورت شما مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص ویتامین C برای پوست

درمان لک و تیرگی ها
سفت کنندگی پوست
افزایش کلاژن سازی
جلوگیری از ایجاد لک (ملانین سازی)
کاهش آسیب رادیکاهای آزاد و پیشگیری از پیری زودرس
افزایش کلاژن سازی پوست
ایجاد شفافیت پوست
کاهش چروکها و عمل جوانسازی

 

ویتامین C چگونه باعث سلامت و جوانسازی پوست می گردد؟

1) محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید:

استفاده از کرم و سرم ویتامین C می تواند از پوست شما در مقابل اشعه های مضر فرابنفش و UV نور خورشید مراقبت کند. اما توجه داشته باشید که استفاده از کرم ضد آفتاب را در هر حالتی نباید فراموش کنید. افرادی که دارای کک و مک هستند معمولا پوست حسستری به نور خورشید دارند و سریعا دچار تشدید کک و مکهای خود می شوند. مصرف دائمی سرم و کرمهای ویتامین ث میتواند باعث جلوگییری از ملانین سازی پوست گردد و در نتیجه مانع ایجاد کک و مک ها می گردد.

2) کاهش آسیب رادیکال های آزاد:
همانطور که می دانید، رادیکال های آزاد می توانند بسیار آسیب زننده باشند و زیبایی پوست شما را به خطر بیندازند، اما استفاده از کرم و سرم ویتامین ث می تواند در مبارزه با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد که موجب ملتهب شدن پوست صورتتان می شود، موثر واقع شود. رادیکالهای آزاد باعث از بین رفتن سلولهای زنده اطرف می شوند و در نهایت پیری زودرس و سرطان را ایجاد می کنند. ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند ویتامین ث، تنها راه مبارزه با رادیکالهای آزاد هستند. پس ویتامین ث میتواند از پیری پوست و سرطان و سایر عوارض رادیکالهای آزاد جلوگیری نماید.

3) کاهش مرگ سلول های مفید پوست:

اگر به پوست صورتتان رسیدگی نکنید، سلول های آن خیلی سریع تر از حالت معمولی از بین خواهند رفت. استفاده از ویتامین C باعث می شود تا انتشار سیتوکین ها در پوست کاهش یابد و در نتیجه سلول های مفید موجود در پوستتان دیرتر بمیرند و التهاب صورتتان نیز به همین دلیل، کاهش یابد.

4) جلوگیری از پیری پوست:

استفاده از کرم و سرم ویتامین سی موجب از بین رفتن کامل و سریع چین و چروک های پوست شما نمی شود، اما می تواند در جلوگیری از چروک های جدید که توسط عوامل خارجی ایجاد می شوند، بسیار موثر باشد و همچنین چروکها را بصورت تدریجی درمان کند. یکی از آن عوامل خارجی، اشعه UV است که همانطور که گفتیم، با استفاده از ویتامین C می توانید از اثرات مخرب آن ها جلوگیری کنید.

5) افزایش کلاژن سازی پوست:

کلاژن نوعی پروتئین است که خاصیت ارتجاعی پوست شما را افزایش می دهد. در نتیجه چین و چروک های بسیار ریز را از بین خواهد برد و از به وجود آمدن چروک های جدید ناشی از خشکی پوست، جلوگیری می کند. طبق آزمایش های اخیر، می توان گفت که استفاده از یک محلول ۵ درصد ویتامین ث، به طور مرتب و به طول ۶ ماه می تواند موجب ضخیم تر شدن و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شما شود. یک پوست ضخیم که دارای خاصیت ارتجاعی است، دیر تر از پوست نازک و خشک آسیب می بیند.

6) کاهش تولید ملانین و ایجاد پوستی یکنواخت:
هایپرپیگمانتاسیون، یک مشکل پوستی است که موجب تیره تر شدن برخی از نواحی پوست شما می شود. استفاده از کرم و سرم ویتامین C می تواند موجب یک دست شدن رنگ پوست شما شود. به این صورت که تولید ملانین را در پوستتان کاهش داده و موجب یک دست شدن  شما خواهد شد (ملانین، ماده ای است که موجب تیره تر شدن پوست شما می شود)

سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی

خواص سرم ویتامین C چیست؟

 • سرم ویتامین C برای اکثر انواع پوست بی خطر است.

استفاده از سرم ویتامین C  کاملاً ایمن است و اکثر مردم می توانند از آن برای مدت طولانی، بدون بروز هیچ گونه عوارض جانبی استفاده کنند. فقط در موارد نادر، افرادی که دارای پوست بیش از حد حساس هستند، ممکن است سوزش را تجربه کنند.

استفاده ازسرم ویتامین C همراه با سایر داروهای مراقبت از پوست، از جمله آلفا هیدروکسی اسیدها، رتینول ها و کرم ضد آفتاب نیز کاملاً بی خطر است.

 • سرم ویتامین C یک آبرسان قوی است.

ماده منیزیم آسکوربیل فسفات که یکی از مشتقات اصلی ویتامین C مورد استفاده در سرم های مراقبت از پوست است، یک منبع آبرسانی قوی به پوست محسوب می شود. این ماده باعث کاهش هدر رفتن آب از طریق پوست می شود و به پوست اجازه می دهد رطوبت را بهتر حفظ کند.

 • سرم ویتامین C پوست را روشن می کند.

ویتامین C می تواند رنگدانه ها را محو کرده و سطح پوست را برای کاهش تیرگی صاف کند. این خاصیت ویتامین C به پوست درخشندگی و جوانی می بخشد.

 • سرم ویتامین C به کاهش قرمزی و یکدست شدن رنگ پوست کمک می کند.

هم چنین ویتامین C برای درمان انواع زیادی از بیماری های التهابی پوست مفید است و باعث به حداقل رساندن قرمزی پوست می شود که همین امر می تواند رنگ یکنواخت تری در پوست ایجاد کند.

 • سرم ویتامین C به محو شدن هایپرپیگمانتاسیون کمک می کند.

هیپرپیگمانتاسیون – شامل لکه های ناشی از تابش آفتاب، لکه های پیری و ملاسما – زمانی رخ می دهد که ملانین در مناطق خاصی از پوست بیش از حد تولید می شود. هم چنین این عارضه می تواند در مناطقی رخ دهد که آکنه بهبود یافته است. مصرف ویتامین C مانع تولید ملانین می شود. این مسأله می تواند به محو شدن لکه های تیره کمک کند و منجر به ایجاد رنگی یکدست تر شود.

 • سرم ویتامین C کبودی حلقه چشم را کاهش می دهد.

این سرم ها با آبرسانی به ناحیه زیر چشم می توانند به صاف شدن خطوط ریز کمک کنند. اگرچه ویتامین C در کاهش قرمزی کلی پوست مؤثرتر است، اما هم چنین می تواند به کاهش تغییر رنگ زیر چشم کمک کند.

 • سرم ویتامین C باعث تولید کلاژن می شود.

ویتامین C به دلیل افزایش تولید کلاژن به خوبی شناخته شده است. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با گذشت زمان کاهش می یابد. سطوح پایین تر کلاژن می تواند خطوط ریز و چین و چروک ایجاد کند.

 • سرم ویتامین C از افتادگی پوست جلوگیری می کند.

تولید کلاژن با کشش و استحکام پوست ارتباط دارد. هنگامی که سطح کلاژن پوست شروع به کاهش می کند، ممکن است پوست شما شروع به افتادگی کند. استفاده از سرم ویتامین C می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد و در نتیجه باعث سفت شدن کلی پوست شود.

 • سرم ویتامین C  از آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می کند.

آسیب ناشی از نور خورشید توسط رادیکال های آزاد ایجاد می شود و مشکلات و عوارض زیادی را برای پوست ایجاد می کنند.

ویتامین C سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها با دادن الکترون به این رادیکال های آزاد از سلول های سالم پوست محافظت می کنند و آن ها را برای پوست شما بی ضرر می کند.

 • سرم ویتامین C به تسکین آفتاب سوختگی کمک کند.

ویتامین C علاوه بر به حداقل رساندن آفتاب سوختگی و قرمزی پوست، ترمیم سلول ها را نیز تسریع می کند و سلول های آسیب دیده را با سلول های سالم و جدید جایگزین می کند.

 • سرم ویتامین C  به طور کلی به بهبود زخم کمک می کند.

با توجه به اثرات این سرم بر آفتاب سوختگی ، نباید تعجب کرد که استفاده از ویتامین C می تواند روند بهبود کلی زخم را تسریع کند. بهبود سریع زخم خطر ابتلا به التهاب و عفونت را کاهش می دهد.

سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی

نحوه استفاده از سرم ویتامین C چگونه است؟

اگرچه ویتامین C موضعی به طور کلی برای انواع پوست مناسب است، اما همه محصولات پوستی می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. به همین منظور همیشه باید یک آزمایش پچ (آزمایش محصول روی یک قسمت کوچک از پوست بدنتان) برای ارزیابی خطر ابتلا به واکنش آلرژیک انجام دهید.

 1. ناحیه کوچکی از پوست را انتخاب کنید، معمولاً پوست ساعد از همه مناسب تر است.
 2. مقدار کمی از سرم ویتامین سی را در این محل بمالید و ۲۴ ساعت صبر کنید.
 3. در صورت عدم بروز عوارض جانبی، می توانید از این سرم روی صورت خود نیز استفاده کنید. در صورت بروز جوش، قرمزی یا کهیر روی پوست ساعد دست، از مصرف آن اجتناب کنید.
 4. وقتی از عدم حساسیت به سرم ویتامین سی مورد نظر مطمئن شدید، دستورالعمل های برچسب روی محصول را دنبال کنید.

سرم ویتامین C معمولاً یک یا دو بار در روز (صبح ها و شب ها) استفاده می شود. بهتر است قبل از استفاده از سرم ویتامین سی، پوست خود را تمیز کنید و پس از استفاده از سرم، از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید.

عوارض و خطرات احتمالی استفاده از سرم ویتامین C

هر چند استفاده از این سرم عوارضی مانند سوزش پوست به دنبال ندارد، با این حال بهتر است قبل از مصرف آن، روی قسمتی از پوست ساعد خود سرم را تست کنید چراکه این تنها راه تعیین نحوه واکنش پوست شما به سرم است.

اگر پوست شما بسیار حساس است، از محصولات حاوی اسید اسکوربیک L اجتناب کنید. محصولات دارای منیزیم آسکوربیل فسفات ممکن است کمتر باعث تحریک شوند.

سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی

معرفی بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی دارای ویتامین سی موجود در بازار

اگر تا اینجا تمایل به استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی دارای ویتامین سی پیدا کردید و قرار است قفسه فروشگاه‌ها را به صورت حضوری و مجازی برای یافتن آن‌ها زیر و رو کنید. محصولات زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

1- سرم روشن‌کننده و ضد لک ویتامین C50 آردن: این محصول یک ضد لک و آنتی اکسیدان قوی است. همچنین برای درمان هایپرپیگمنتاسیون نیز از آن استفاده می‌شود. گرچه کار اصلی آن کمک به شفافیت و درخشندگی پوست است.

۲- سرم ویتامین سی ضد چروک و روشن‌کننده مدیلن: ویتامین سی به کار رفته در این محصول به عنوان یک لایه‌بردار عمل می‌کند و همزمان از پوست نیز در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت می‌کند. این سرم برای جلوگیری از پیری زودرس پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3- سرم پوست لافارر مدل Anti Ageing and Lightening: این محصول دارای مقادیر زیادی ویتامین E و ویتامین سی است. این سرم با خاصیت لایه‌برداری ملایمی که دارد باعث ایجاد شفافیت و درخشندگی پوست می‌شود. ترکیبات موجود در آن نیز به کلاژن‌سازی را در پوست تقویت کرده و از پیریزودرس آن جلوگیری می‌کند.

4- کرم احیا کننده و شاداب کننده الارو مدل Vitamin C: این کرم محکم کننده دارای ویتامین سی است و همین باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد. افزایش خاصیت الاستیسیته پوست، بازسازی پوست آسیب دیده و تغذیه آن از کارهای مهمی است که انجام می‌دهد.

۵- کرم روشن کننده ویتامین سی سینره: این محصول حاوی ویتامین سی پایدار با خواص آنتی اکسیدانی، روشن کنندگی و ضدچروک است. تولید ملانین را در پوست کاهش می‎‌دهد، پس می‌توان به عنوان یک ضدلک هم روی آن حساب کرد. این کرم با نفوذ تدریجی به لایه‌های عمیق پوست شما را از شر لک‌ها، جای جوش، اسکار و چین و چروک‌ها خلاص می‌کند.

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

***09179681618***

09179681618

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

خرید عمده و تکی

قیمت ارزان و جنس اصلی

?09179681618?

جهت ارتباط با ما و درخواست لیست موجودی و قیمت با این شماره در تماس باشید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

سرکار خـــــــــانم جمشیدی:09179681618

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *